До 77-ї річниці проголошення незалежної  Карпатської України телеканал «Тиса» презентує власний телевізійний проект «Боротьба за державу. Перша незалежна. Карпатська Україна». Протягом тижня архівісти, музейники, історики розкажуть про нові дослідження того періоду та проведуть паралелі з сучасною Україною.

Одним із  натхненників та лідером  українського руху  в краї був греко-католицький священик, на той час директор  Ужгородської учительської семінарії  отець Августин Волошин. Окрім, роботи на педагогічній  та національно-культурній ниві, отець Августин був депутатом чехословацького парламенту. Разом з однодумцями  активно працював  над формуванням національної свідомості.

           Столицею тодішньої Карпатської України стало місто Хуст. 14 березня 1939 року  Августин Волошин  проголосив Карпатську Україну  незалежною державою. Таємним голосуванням Соймом  було обрано президентом новоутвореної держави Августина Волошина, а також ухвалено два закони, які мали статус  конституційних і визначали форму державного правління. Вони підтверджували, що Карпатська Україна є незалежною державою- республікою на чолі з президентом, обраним Соймом. Державною мовою Карпатської України проголошувалася українська. Державним прапором  затвердили  національний синьо-жовтий прапор, державним гімном  Карпатської України оголосили національний гімн  «Ще не вмерла Україна»         

І хоча період існування Карпатської України був малим, та все ж, він став однією з визначних сторінок боротьби українців за становлення своєї державності.


У ці березневі дні,  минає сімдесят сім  років звитяжному подвигу, коли трохи більше ніж півторатисячний загін 
Карпатської Січі обличчям до обличчя мужньо став на оборону державності проти 25-тисячного угорського війська.
Ми
згадуємо полеглих у кривавій битві на Красному полі занезалежність Карпатської України.
 
Про те, як це було, дивіться  сьогодні у третій серії документального циклу присвяченого тогочасним подіям.

П'ята  серія 


 Шоста  серія 

 Сьома  серія 


Шановні телеглядачі! 

З 1 березня 2016р. телеканал "Тиса-1" здійснюватиме мовлення на супутнику " AMOS2 " !

Просимо налаштувати свої приймачі заНаступними параметрами


 

Останні новини